کوفته قلقلی گل کلم پنیری

کوفته گل کلم پنیری

کوفته گل کلم پنیری

مواد لازم برای تهیه ۲۴ عدد کوفته گل کلم پنیری :

  1. ۳۵۰ گرم گل کلم
  2. 100 گرم پاستای ریزونی  پخته و آبکش شده
  3. ۴۰ گرم کره
  4. ۴۰ گرم آرد سفید ساده
  5. ۲۵۰ میلی لیتر شیر
  6. ۸۰ گرم پنیر چدار درشت رنده شده
  7. ۲۰ گرم پنیر پارمسان رنده شده
  8. ۷۰ گرم پودر سوخاری پانکو

طرز تهیه:

گل کلم را به قطعات درشت خرد کنید در یک قابلمه بزرگ آب جوش بریزید به مدت ۵ دقیقه و تا حدی که کمی نرم شود .سپس با ملاقه مخصوص آبکشی گل کلم ها را از داخل آب جوش بیرون بیاورید و کنار بگذارید تا خنک شود و آب آن گرفته شود .

گل کلم ها را به قطعات درشت خرد کنید .حال پاستای ریزونی را به قابلمه آب جوش روی حرارت بیافزاید و به مدت ۸ دقیقه حرارت دهید. سپس آبکشی کنید و کنار بگذارید تا آب آن به خوبی گرفته شود .

در همین حین کره را در ماهیتابه روی حرارت متوسط آب کنید. آرد را به آن بیافزایید به مدت ۲ دقیقه هم بزنید. آرام آرام شیر را به آن اضافه کنید . هر بار کم کم بریزید و خوب هم بزنید . این کار را ادامه دهید تا مخلوط غلیظی به دست آید .

سپس آن را از روی حرارت بردارید و پنیر پارمسان و پنیر چدار را به آن بیافزایید و هم بزنید تا پنیر آب شود. در یک کاسه بزرگ پاستای آب کشی شده و گل کلم های خرد شده را به مخلوط شیر و آرد و کره بیافزاید و کمی نمک و فلفل زده و خوب هم بزنید تامخلوط شود .

سپس کنار بگذارید تا خنک شود فر را بادمای ۱۸۰ تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. مخلوط فوق  را در یک بشقاب بزرگ بریزید .

دستان خود را مرطوب کنید . یک قاشق سوپ خوری  ازمخلوط بردارید و در دستان خود به شکل توپ در آورید . سپس آنها را در پودر سوخاری پانکو بغلتانید به همین ترتیب ۲۴ کوفته قلقلی درست کنید و کنار بگذارید .

قالب مافین را با اسپری روغن چرب کنید. کوفته قلقلی ها را درون قالبهای مافین بگذارید . روی آن را نیز با روغن اسپری کنید. به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در فر قرار دهید تا روی مافینهای گل کلم ،طلایی رنگ شود. سپس آن را کنار بگذارید تا خنک شود.پس از خارج کردن از قالب ،تزئین و سرو نمائید.

دستور پخت مافین گل کلم رو ببینین

منبع : Taste.com

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*